Průčelí budovy s dvěma vraty s otočnými křídly

Vrata s otočnými křídly DFT 42

Při renovaci starších a spíše menších garáží jsou častou volbou vrata s otočnými křídly DFT 42. Při instalaci vrat s otočným křídlem lze optimálně využít celý vnitřek garáže, protože vrata se otvírají směrem ven. U vrat s dvěma otočnými křídly lze podle potřeby otvírat buď obě křídla nebo jenom jedno. Uživatelům to umožňuje komfortní přístup do garáže a v delším časovém horizontu to také šetří vrata, protože např. při vyzvednutí jízdního kola z garáže se nemusí otvírat a zase zavírat celá vrata.

Rozdělení křídel a pozici pevného a pohyblivého křídla si můžete určit sami podle vlastních představ. O to, aby otevřená vrata zůstala i při špatném počasí ve stabilní poloze, se postará zarážka vrat namontovaná u podlahy. Na ochranu před zloději jsou vrata s otočnými křídly vybavena zámkem s profilovou cylindrickou vložkou. Výplň vrat tvořená lamelami o tloušťce 42 mm zajišťuje dobrou tepelnou izolaci vnitřku garáže. Vrata s otočnými křídly se dodávají s různými motivy a se všemi dekory a barvami Hörmann.

Výřez vrat s otočnými křídly

Dělení křídla na přání

Upravte si vrata s otočnými křídly podle vlastních potřeb. Křídla vrat dodáváme jak v symetrickém provedení, tak i asymetricky rozdělená. Při symetrickém rozdělení se stejně širokými křídly vrat je vzhled vrat naprosto harmonický. V případě asymetrického rozdělení dodáváme průchozí křídlo o šířce 870 mm, což umožňuje snadný průchod osob do garáže. Šířka pevného křídla vychází z celkové šířky vrat. Můžete si také vybrat umístění průchozího křídla na levé nebo pravé straně vrat. Tři stabilní závěsy křídel vrat (jeden závěs s pojistkou na křídlo) kromě toho zajišťují spolehlivé ovládání vrat.

Výřez rámu vrat s otočnými křídly

Hliníkové rámové profily o tloušťce 60 mm

Rámový profil spolehlivě utěsní oblast kolem prahu pomocí trojstranného dvojitého dorazového těsnění a dvojitého břitového těsnění. Výplň z lamel o tloušťce 42 mm dodáváme v motivech drážka S, drážka M, drážka L, drážka D a drážka T a také ve všech barvách a dekorech. Hladký hliníkový rámový profil dodáváme v barvě lamel nebo u výplní Decograin a Duragrain v odstínu sladěném s dekorem.

Detail zajišťovacího systému vrat s otočnými křídly

Bezpečný zajišťovací systém

Pro spolehlivé uzamknutí vrat je průchozí křídlo standardně vybaveno hliníkovou sadou klik a zámkem s profilovou cylindrickou vložkou. Pevné křídlo vrat je bezpečně zajištěno závorou. Pro spolehlivou fixaci otevřených vrat je pohyblivé i pevné křídlo možné zajistit vratovými zarážkami namontovanými u podlahy. Zvlášť komfortní je zarážka vrat s brzdicí a tlumicí funkcí, která se montuje na horní hranu křídla. Zabraňuje nechtěnému přivření a rozevření křídel a je možné ji zajistit v libovolné pozici.

Katalogy
Videa
Garagentor-Antriebe - Beruhigend Sicher

Pohony garážových vrat - uklidňující bezpečí

Hörmann Funksystem BiSecur

Bezpečný, pohodlný, exkluzivní: rádiový systém Hörmann BiSecur