Rychloběžná vrata

Rychloběžná vrata – standardně s řídicí jednotkou s frekvenčním měničem

Rychloběžná vrata Hörmann se používají ve vnitřních prostorech nebo jako venkovní uzávěr k optimalizaci dopravního toku, zlepšení klimatu v místnostech a k úspoře energie. Program Hörmann zahrnuje vertikálně i horizontálně otevíratelná transparentní vrata s flexibilním pláštěm, také v kombinaci se sekčními a rolovacími vraty, ale i výkonná a na údržbu nenáročná spirálová vrata s hliníkovými profily s hladkým povrchem.

Vrata někdy tvoří velkou část obvodového pláště průmyslových budov. Představují tak enormní potenciál energetických úspor – informace o amortizaci a dodatečném vybavení najdete v kompasu energetických úspor Hörmann.

Dobré důvody pro rychloběžná vrata Hörmann

Standardně poskytovaná bezpečnost

Standardně poskytovaná bezpečnost

Bezkontaktní zabezpečení

Bezpečnostní světelná mříž integrovaná do zárubně hlídá zavírací rovinu křídla vrat až do výšky 2500 mm. Další instalace na vratech jsou tudíž zbytečné (např. zajištění před zavírací hranou nebo světelná závora).

Využijte této vyšší bezpečnosti a rychloběžných vrat s velmi snadnou montáží a servisem.
Optimalizované provozní procesy

Optimalizované provozní procesy

Standardně dlouhá životnost a vysoká hospodárnost

Standardně dodávaná řídicí jednotka s frekvenčním měničem snižuje zatížení veškeré mechaniky vrat a zaručuje tichý chod vrat téměř bez opotřebení. Díky vysoké otvírací a zavírací rychlosti jsou optimalizovány provozní průběhy a snižovány tepelné ztráty.

Navíc odlehčíte celou mechaniku vrat pozvolným rozjezdem a pozvolným zastavováním a mnohonásobně tak prodloužíte životnost vrat.
Účinná tepelná izolace

Účinná tepelná izolace

Zvýšená tepelná izolace díky ThermoFrame

Volitelná izolace ThermoFrame odděluje zárubeň od tělesa stavby.

Přerušené tepelné mosty, včetně dodatečného těsnění, zlepšují tepelnou izolaci až o 15 % a poskytují optimální ochranu proti korozi pro boční zárubeň. ThermoFrame se montuje jednoduše a rychle.
Trvale jasný průhled

Trvale jasný průhled

Ocelové lamely stejnoměrně vyplněné pěnou

Žárově pozinkované dvoustěnné lamely vyplněné polyuretanovou pěnou poskytují obzvlášť vysokou tepelnou izolaci. Z toho pro vrata vyplývá hodnota UD 1,95 W/ (m²·K)*. Vrata jsou dodávána standardně v odstínu bílý hliník (RAL 9006). Na venkovní straně působí přesvědčivě jemný linkový profil povrchu Micrograin, na vnitřní straně jsou lamely opatřeny povrchem Stucco.

* při ploše vrat 25 m²

Volitelné prosklení

Dvojité prosklení DURATEC o tloušťce 26 mm zaručuje vysokou odolnost proti poškrábání a dobré izolační hodnoty. Hliníková příčková konstrukce v přírodním odstínu E6 / EV 1 rozděluje prosklení stabilizujícími můstky. Na přání dodáváme i trojité prosklení DURATEC pro ještě lepší tepelnou izolaci.
SmartControl

SmartControl

S nástrojem SmartControl můžeme kdykoli provést technickou analýzu řídicí jednotky vašich rychloběžných vrat. Přes online portál si po vygenerování chybového hlášení můžeme zobrazit v reálném čase nejdůležitější informace a často dokážeme chybu rychle odstranit. Tím ušetříte náklady, protože se zmenší počet servisních zásahů i výpadků zařízení a zkrátí jejich délka, k tomu přispívá i včasná výměna opotřebitelných dílů.

Katalogy
Videa

Žádný výpadek po kolizi díky podlahovému profilu SoftEdge

Rychlá spirálová vrata HS 7030 PU