Sekční garážová vrata LPU

Sekční garážová vrata

Sekční garážová vrata LPU 42

Využijte mnoha výhod

Sekční vrata se otevírají svisle nahoru a jsou úsporně uložena v prostoru pod stropem. Toto konstrukční řešení poskytuje maximum místa v garáži i před ní. Sekční garážová vrata, která lze zabudovat do každého garážového otvoru, nabízejí až o 14 cm větší průjezdnou šířku než například vrata výklopná. Díky trvale elastickému těsnění, odolnému vůči povětrnostním vlivům, jsou ze všech stran optimálně utěsněná.

Sekční vrata Hörmann jsou testována a certifikována podle náročných bezpečnostních požadavků stanovených evropskou normou 13241-1. Pokud si chcete ověřit, zda vaše stará vrata vyhovují aktuálním bezpečnostním normám EU, lze to udělat pomocí bezpečnostního kontrolního seznamu.

Sekční garážová vrata LPU 42

Akční nabídky, které vás zcela jistě přesvědčí

Vrata a dveře od evropské jedničky za výhodnou cenu

 

 

Akční RenoMatic »

Akční nabídky, které vás zcela jistě přesvědčí

Akční RenoMatic »

 

 

Vyberte vhodný typ sekčních vrat

Můžete si vybrat mezi jednostěnnými vraty LTE, ideálními pro volně stojící garáže, které nepotřebují žádnou tepelnou izolaci, a dvoustěnnými vraty LPU s tepelnou izolací, které navíc nabízejí větší stabilitu a klidný chod. Pokud ve vašem domě dominuje dřevo, tak zvláště dobře vyniknou sekční vrata Hörmann s výplní z masivního dřeva typu LTH.

Sekční vrata LPU 67 Thermo

LPU 67 Thermo

Energeticky úsporná sekční vrata poskytují díky lamelám o tloušťce 67 mm s přerušeným tepelným mostem vynikající tepelnou izolaci.

Sekční garážová vrata LPU 42

LPU 42

Dvoustěnná sekční vrata LPU poskytují nejlepší možnou tepelnou izolaci. Lamely o tloušťce 42 mm navíc zajišťují maximální stabilitu a klidný chod.

Sekční garážová vrata LTE 42

LTE 42

Jednostěnná sekční vrata LTE jsou ideální především pro volně stojící garáže, které nepotřebují žádnou tepelnou izolaci. 

Sekční garážová vrata LTH 42

LTH 42

Sekční vrata z masivních dřevěných panelů se výtečně hodí pro dřevěné domy nebo budovy s více dřevěnými fasádními prvky, například hrázdění.

Přehled motivů ocelových sekčních vrat

Drážka S (LPU, LTE), dopravní bílá RAL 9016

Drážka M (LPU, LTE), dopravní bílá RAL 9016

Drážka D (LPU), dopravní bílá RAL 9016

Drážka T (LPU), dopravní bílá RAL 9016

Drážka L (LPU), dopravní bílá RAL 9016

Kazeta (LPU, LTE), dopravní bílá RAL 9016

Drážka L (LPU), motiv 450, dopravní bílá RAL 9016

Drážka L (LPU), motiv 456, dopravní bílá RAL 9016

Drážka L (LPU), motiv 461 s prosklením, dopravní bílá RAL 9016

Drážka L (LPU), motiv 457, dopravní bílá RAL 9016

Drážka L (LPU), motiv 462 s prosklením, dopravní bílá RAL 9016

Drážka L (LPU), motiv 458, dopravní bílá RAL 9016

Drážka L (LPU), motiv 454, dopravní bílá RAL 9016

Drážka L (LPU), motiv 469 s prosklením, dopravní bílá RAL 9016

Drážka L (LPU), motiv 481 s prosklením, dopravní bílá RAL 9016

Drážka T (LPU), motiv 501 s průběžnými designovými prvky se vzhledem ušlechtilé oceli, dřeva (obr.) nebo v barvě RAL podle volby

Drážka T (LPU), motiv 500 s dělenými designovými prvky se vzhledem ušlechtilé oceli nebo dřeva (obr.)

Přehled motivů sekčních vrat z masivního dřeva

Drážka S, severský smrk

Drážka M, severský smrk

Drážka L, severský smrk

Kazeta, severský smrk

Motiv 401, severský smrk

Motiv 402, severský smrk

Motiv 403, severský smrk

Motiv 403, s přírodním kamenem, severský smrk

Motiv 404, severský smrk

Motiv 404, s přírodním kamenem, severský smrk

Motiv 405, severský smrk

Motiv 405, s volitelným kováním pro křídlová vrata „Exklusiv“, severský smrk

Dobré důvody pro sekční garážová vrata Hörmann

Stejný rozestup drážek

Stejný rozestup drážek

[1] Stejné rozestupy drážek a neviditelné přechody lamel u vrat s drážkou

Garážová vrata Hörmann se vyznačují přesným a rovnoměrným rozdělením drážek [A]. Lamely jsou tvarovány tak, že přechody u zavřených vrat prakticky nejsou vidět. Porovnejte prosím.

Na přání dostanete i praktické vedlejší dveře se vzhledově stejným vyrovnáním drážek jako sekční garážová vrata.

[2] Nerovnoměrné rozdělení drážek [B], [C] v důsledku různých výšek lamel a viditelný přechod lamel u vrat konkurenčních výrobců. Vrata tak nepůsobí opticky harmonicky.
Stejný vzhled u zárubně i křídla vrat

Stejný vzhled u zárubně i křídla vrat

Harmonický vzhled vrat vzniká díky mnoha malým detailům. Vyrovnávací clona překladu [1] je u bílých vrat a u všech povrchů dodávána vždy stejného vzhledu jako mají lamely vrat. Vše je vzájemně přizpůsobeno. Boční zárubně [2] dostanete standardně s bílým povrchem Woodgrain. Pro sekční vrata s povrchy Sandgrain, Silkgrain nebo Decograin dostanete na přání kryty zárubně se stejným povrchem jako lamely vrat. U vrat Micrograin se kryt zárubně dodává s hladkým povrchem Silkgrain.

I pro barevná sekční vrata a vrata s povrchem Decograin dostanete na přání vhodné kryty [2] zárubní s povrchem a barvou, popřípadě dekorem, jaké mají lamely vrat. Vyrovnávací clona překladu [1] se u těchto vrat vždy dodává s povrchem a v barvě, jaké mají lamely vrat.
Vyrovnávací clona překladu lícující s plochou

Vyrovnávací clona překladu lícující s plochou

U vrat LPU je vyrovnávací clona překladu lícující s plochou nejelegantnějším řešením neviditelného přechodu od clony ke křídlu vrat. Při zavřených vratech lícuje horní lamela vrat s plochou clony.

Optimální dlouhodobá ochrana

Optimální dlouhodobá ochrana

Umělohmotná patka zárubně o výšce 4 cm, odolná proti zkřehnutí, obepíná zárubeň v místě ohroženém rezivěním a trvale ji chrání proti korozi. Na rozdíl od konkurenčních řešení funguje tato účinná dlouhodobá ochrana i při trvalém mokru.

Společně s podlahovým těsněním vrat tvoří patka zárubně i vzhledově zdařilé zakončení.

Účinná tepelná izolace

Účinná tepelná izolace

Vždy, když je garáž součástí domu, doporučujeme dobře tepelně izolovaná garážová vrata. S připojením zárubně Hörmann ThermoFrame ještě zlepšíte už i tak dobré izolační vlastnosti vrat LPU.

Černý umělohmotný profil, který se jednoduše namontuje společně se zárubní vrat, zajišťuje tepelné oddělení zárubně od zdiva a zlepšuje tepelnou izolaci až o 15 %*.

Volitelné připojení zárubně ThermoFrame dostanete pro všechna sekční vrata Hörmann. * u dvoustěnných sekčních garážových vrat LPU ve velikosti: 5000 × 2125 mm
Praktická řešení

Praktická řešení

Pro snadný průchod osob do garáže doporučujeme integrované dveře bez vysokého prahu. Tak můžete z garáže vyzvednout jízdní kola nebo zahradní stroje, aniž byste otvírali vrata. Práh z ušlechtilé oceli je uprostřed jen 10 mm a na okrajích jen 5 mm vysoký. To usnadňuje přejíždění a zmenšuje riziko klopýtnutí.

Samozřejmě více bezpečnosti

Samozřejmě více bezpečnosti

Nezvaní hosté mají u sekčních vrat Hörmann na pohon sotva nějakou šanci. Jsou-li garážová vrata zavřena, zapadne zajištění proti zvednutí automaticky do dorazu vodicí kolejnice, vrata jsou ihned uzamknuta a chráněna proti vypáčení.

Toto patentované uzamknutí vrat funguje čistě mechanicky, a proto zůstává na rozdíl od konkurenčních pohonů účinné i při výpadku elektřiny.
Dálkové ovládání BiSecur s certifikovanou bezpečností

Dálkové ovládání BiSecur s certifikovanou bezpečností

Dvousměrné a mimořádně bezpečně zašifrované dálkové ovládání BiSecur pro pohony garážových vrat a vjezdových bran představuje nejmodernější techniku kódování sloužící ke komfortní a bezpečné obsluze garážových vrat, vjezdových bran, osvětlení a k dalším funkcím.

Nově vyvinutá, extrémně bezpečná metoda šifrování se stabilním dosahem bez rušení vám poskytuje dobrý pocit, že nikdo cizí nemůže zkopírovat váš kód dálkového ovládání. Byla zkoušena a certifikována bezpečnostními experty univerzity v Bochumi a je stejně bezpečná jako internetové bankovnictví.
Komfortní dotazování na polohu vrat

Komfortní dotazování na polohu vrat

Už nikdy nemusíte při větru a nečase vycházet před dveře, abyste se podívali, zda jsou zavřena vrata. Jediným stisknutím tlačítka na dálkovém ovladači HS 5 BS poznáte podle barvy LED, zda jsou vaše garážová vrata zavřená. Na přání vrata dalším stisknutím tlačítka* zavřete. Pohodlněji a bezpečněji svá vrata nemůžete ovládat!

Pomocí naší nové aplikace** můžete ve spojení s datovou bránou Hörmann BiSecur ovládat pohony garážových vrat a vjezdových bran Hörmann, domovní dveře Hörmann*** a další zařízení pohodlně prostřednictvím chytrého telefonu nebo tabletu.

* Při obsluze bez přímého dohledu na vrata je nutná přídavná světelná závora.

** Pro operační systém iOS a Android

*** Se speciální výbavou

Vynikající design

Vynikající design

Nové, exkluzivní dálkové ovladače BiSecur přesvědčují vedle designu s černým nebo bílým povrchem také elegantním tvarem, který zvlášť příjemně padne do ruky.

Dálkové ovladače Hörmann BiSecur, dodávány na přání s vysoce lesklým povrchem se vzhledem klavírového laku, byly mezinárodní porotou vyznamenány renomovanou designérskou cenou „reddot design award“ za exkluzivní design.

Obrazová galerie

Sekční garážová vrata_drážka T_antracitově šedá

Drážka T

motiv 500 s dělenými designovými prvky se vzhledem ušlechtilé oceli, v antracitové šedé RAL 7016

Sekční garážová vrata_drážka T_Silkgrain_kamenná šedá

Drážka T

s povrchem Silkgrain v kamenné šedé RAL 7030, motiv 501 s průběžnými designovými prvky se vzhledem dřeva

Sekční garážová vrata s kováním_motiv 405

Motiv vrat 405

sekční vrata z masivního dřeva, na straně stavby opatřená bílou lazurou, s kováním křídel vrat a ozdobnými madly.

Sekční garážová vrata_drážka M_Decograin Rosewood

Drážka M

s povrchem Decograin Rosewood

Sekční garážová vrata_drážka T_Silkgrain_antracitově šedá

Drážka T

Sekční vrata s povrchem Silkgrain v antracitové šedé RAL 7016, motiv 500 s dělenými designovými prvky se vzhledem dřeva.

 Sekční garážová vrata_drážka S_Woodgrain_jedlová zelená

Drážka S

s povrchem Woodgrain v jedlové zelené RAL 6009

Sekční garážová vrata_kazeta_antracitové šedé

Kazeta

s povrchem Woodgrain v antracitové šedé RAL 7016

Sekční garážová vrata ThermoSafe_antracitově šedá

Drážka M

v antracitové šedé RAL 7016, hliníkové domovní dveře ThermoSafe Hörmann, motiv 565, v antracitové šedé RAL 7016 s volitelnými bočními díly a horním světlíkem

Sekční garážová vrata_kazeta_Decograin_zlatý dub

Kazeta

s povrchem Decograin zlatý dub

Katalogy
Videa
Garagentor-Antriebe - Beruhigend Sicher

Pohony garážových vrat - uklidňující bezpečí

Garagentor-Antrieb SupraMatic

Pohon garážových vrat SupraMatic - souboj

Hörmann Funksystem BiSecur

Bezpečný, pohodlný, exkluzivní: rádiový systém Hörmann BiSecur